Националната ПГГС „Христо Ботев“ – гр. Велинград посрещна общински образователни експерти от цялата страна

Група от общински образователни експерти от цялата страна посети официално Националната ПГГС „Христо Ботев“ – гр. Велинград. Визитата на 18 февруари 2025 г. бе свързана с провеждащата се от 18 до 20 февруари Национална среща на общинските експерти по образование, на която община Велинград е любезен домакин. Националната ПГГС „Христо Ботев“ – гр. Велинград бе училището, избрано да представи добри образователни практики в сектор „Професионално образование“ на територията на община Велинград.
Общинските образователни експерти пристигнаха в Националната ПГГС „Христо Ботев“, водени от зам.-кмета на община Велинград, г-н Исмаил Моллов и от г-жа Цвета Спасова, началник на отдел „Икономическа политика“. Те бяха посрещнати от директора на гимназията, г-н Георги Янчев и от зам.-директора инж. Надежда Ганчева. По стара българска традиция за „Добре дошли“ преди да влязат в централна сграда на гостите бяха поднесени ритуално хляб и сол, като преди това се запознаха отблизо с перфектните условия на училищното общежитие.
Експертите от цялата страна останаха силно впечатлени от уникалната и съвременна материално-техническа база, с която разполага училището, от висококвалифицирания преподавателски състав и от образцовите ученици от всички класове, които демонстрираха своите задълбочени познания по общообразователна и професионална подготовка.
Освен това високите гости проследиха с интерес и част от подготовката на отбора на гимназията, който се подготвя за Националното състезание по горски многобой, което предстои в края на месец април 2025 г. в гр. Чепеларе.


























































Двучасовата обиколка в гимназията за високите гости завърши с обща снимка на учители, ученици и експерти пред входа на Националната ПГГС „Христо Ботев“, с благодарности и с обещание за нови вълнуващи срещи и обмяна на добри практики.
Всички общински експерти получиха от училищното ръководство специални рекламни материали със запазената марка на Националната ПГГС „Христо Ботев“. Сигурни сме, че така те ще се превърнат в посланици на училището – еталон в средното лесовъдско образование, където в момента се обучават над 320 ученици от 15 области на България.
