Емоции, традиции и шампионски дух: НПГГС „Христо Ботев“ изпрати Випуск 2026!

Навръх най-светлия български празник – 24 май, Националната ПГГС „Христо Ботев“ – гр. Велинград изпрати тържествено своите 75 абитуриенти от Випуск 2026. В празничната и силно емоционална обстановка, дворът на гимназията се изпълни със стотици зрелостници, родители, учители и гости, дошли да споделят незабравимия момент и да пожелаят на добър час на младите лесовъди.
С гордост и вълнение в класната стая за последен път влязоха учениците от трите завършващи класа, водени от своите всеотдайни класни ръководители – 12 „а“ клас с класен ръководител г-жа Здравка Гугалова, 12 „б“ клас с класен ръководител инж. Вергиния Иванова и 12 „в“ клас с класен ръководител г-жа Ирина Аврамова.
По традиция по време на тържественото изпращане бе обърнато специално внимание на високите професионални постижения на гимназията. Силни аплодисменти заслужи отборът на Националната ПГГС „Христо Ботев“ по горски многобой, представен от инж. Надежда Ганчева, зам.-директор на гимназията. За успешното представяне на училището в 18-то издание на престижното състезание, проведено в Берковица, заслужено признание и почетни грамоти получиха родителите на тримата изявени зрелостници – Радослав Филев – капитан на отбора, Емили Кацарова и Умут Ахмед. Награждаването бе израз на благодарност към семействата, които през годините са подкрепяли младите таланти по пътя им към професионалните върхове.
Събралото се огромно множество от зрелостници, родители и гости на гимназията бе приветствано от директора на училището – г-н Георги Янчев. В своето вълнуващо слово той поздрави абитуриентите за упоритостта и зрелостта, като им пожела да защитават с гордост името на училището и да устояват на предизвикателствата в живота със същата лесовъдска чест и дисциплина.
Церемонията завърши с традиционното броене до 12, празнични прегръдки, снимки, цветя и много сълзи от радост и раздяла.
На добър час, ВИПУСК 2026!











































